Rezerwacje grupowe biletów lotniczych


Wylot orkiestry symfonicznej, zespołu teatralnego, dużej grupy na negocjacje lub międzynarodowa wymiana młodzieżowa? Duża liczba nietypowego bagażu? Powodów, aby podróżować w większym gronie jest mnóstwo. Z pomocą specjalistów z Biura Podróży Stare Miasto rezerwacja biletów grupowych jest łatwa i szybka, jak nigdy dotąd.

Skontaktuj się z nami już dziś!

Rezerwacja grupowa biletów lotniczych to jednorazowe zamówienie 6 i więcej biletów w klasie biznes lub pierwszej oraz 10 i więcej biletów w klasach ekonomicznych. Zwykle złożenie takiego zamówienia wiąże się z przekazaniem linii lotniczej depozytu w wysokości 10%-30% wartości wszystkich biletów.

Rezerwacja grupowa biletów lotniczych z punktu widzenia linii lotniczej

Z pespektywy linii lotniczej zamówienie biletu grupowego z jednej strony oznacza skokowy wzrost popytu na dany rejs, a więc biznesowe powodzenie, ale z drugiej strony podwyższone ryzyko, że w przypadku rezygnacji lub ograniczenia skali zamówienia w ostatniej chwili duża część rejsu pozostanie niesprzedana, a więc może on zakończyć się stratą. Dlatego zakup biletu grupowego pod wieloma względami przypomina klasyczny proces negocjacyjny. A jak w każdych biznesowych negocjacjach warto mieć wsparcie profesjonalnego doradcy. W tym przypadku warto powierzyć ustalenie warunków takiego zakupu wyspecjalizowanej agencji podróży służbowych.

Warunki taryf przy rezerwacjach grupowych

Rezerwowanie biletów grupowych zwykle obwarowane jest mniej restrykcyjnymi warunkami taryfowymi. Na przykład samo wystawienie biletu może nastąpić na 7 lub 14 dni przed wylotem, czego już nie praktykuje się w rezerwacjach indywidualnych. Z kolei bardzo trudna lub niemożliwa przy biletach pojedynczych zmiana nazwiska tutaj może nastąpić bezpłatnie lub przy niewielkich opłatach, zależnie od polityki linii lotniczej.

A co w zamian?

W zamian za obniżenie poziomu restrykcji cena pojedynczego fotela może nieco przekraczać cenę biletu przy sprzedaży indywidualnej w najniższych taryfach. Jednakże korzystając z kompetencji Biura Podróży STARE MIASTO otrzymuje się gwarancję absolutnej optymalizacji tej ceny, gdyż konsultanci lotniczy Biura mając dostęp do agencyjnych globalnych systemów dystrybucyjnych (tzw. GDS) śledzą na bieżąco rozwój sytuacji na konkretnym rejsie i mają pełna wiedzę o kształtującym się popycie.

Rezerwacje grupowe biletów lotniczych – biuro podróży gwarancją najlepszych warunków rezerwacji!

Rafał Ostrowski

COO,
Biuro Podróży Stare Miasto

Potrzebujesz więcej informacji? Wejdź na stronę główną i poznaj nas bliżej lub skontaktuj się z nami już dziś!

Biuro podróży Stare Miasto istnieje na rynku od ponad 30 lat. Biuro jest certyfikowanym agentem IATA. Oferuje bilety lotnicze ponad 260 najbezpieczniejszych linii lotniczych świata. Doświadczeni kasjerzy lotniczy przygotują dla Państwa propozycję najdogodniejszej trasy zarówno pod względem czasu trwania podróży, ale również miejsca docelowego czy przesiadek.

Sprawdź również ofertę w zakresie rezerwacji hotelowych czy ubezpieczeń lub transferów .